Uber

Uber dla Android

Zamów taksówkę w przystępnej cenie

Uber to aplikacja mobilna, która łączy w swojej sieci kierowców samochodów osobowych wraz z użytkownikami potrzebującymi podwózki. Obecna jest już w ponad 40 krajach i 100 miastach na całym świecie. Uber pozwala także zobaczyć, w jakim miejscu znajduje się zamówiony pojazd, a to wszystko za pomocą jednego kliknięcia ze swojego smartfona.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Bardzo szybkie działanie
  • Różne kategorie pojazdów
  • Przeglądanie przejazdów przed zdecydowaniem się na podróż
  • Płatność telefonem
  • Uwagi i komentarze na temat kierowców

Wady

  • Droższe niż taxi przy wyższej klasie samochodu
  • Nierówne korzyści dla użytkowników

Bardzo dobry
8

Uber to aplikacja mobilna, która łączy w swojej sieci kierowców samochodów osobowych wraz z użytkownikami potrzebującymi podwózki. Obecna jest już w ponad 40 krajach i 100 miastach na całym świecie. Uber pozwala także zobaczyć, w jakim miejscu znajduje się zamówiony pojazd, a to wszystko za pomocą jednego kliknięcia ze swojego smartfona.

Twój prywatny kierowca

Uber to alternatywa dla tradycyjnego taxi. Zamiast dzwonić i zamawiać taksówkę lub czekać, aż jakaś nadjedzie, wystarczy w bardzo prosty sposób zamówić prywatnego kierowcę ze swojego smartfona.

W aplikacji Uber możemy wybrać auto z jednej z pięciu kategorii pojazdów, począwszy od ekonomicznej (uberX) aż do luksusowej (LUX). Należy jednak pamiętać, że nie w każdym mieście znajdziemy wszystkie kategorie.

Przed złożeniem zamówienia na samochód można dostawać oferty przewozu, wprowadzając punkt początkowy i miejsce docelowe. Ceny w Uber są w tym wypadku głównie szacunkowe, ale w ciągu zwykłego dnia rzadko kiedy się zmieniają.

Płatność za taki kurs, w odróżnieniu od tradycyjnej taksówki, odbywa się tylko online. Można zapłacić kartą kredytową, PayPalem lub za pomocą Google Wallet. Oczywiście wszystko bezpośrednio ze smartfona. Jeśli jest taka potrzeba, rachunek można także rozdzielić między podróżnikami. W Uber jest również osobne miejsce na wpisanie specjalnego kodu, który umożliwia promocyjny przejazd.

Po skończonym kursie Uber pozwala na ocenienie kierowcy i pozostawienie komentarza. Jest to bardzo dobra funkcja, która umożliwia znalezienie pewnego i punktualnego kierowcy.

Aplikacja z geolokalizacją

Aby móc korzystać z Uber, należy na początku przeprowadzić rejestrację w serwisie. Będziesz musiał podać swoje dane osobowe, czyli imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, dane bankowe/PayPal oraz ustawić hasło.

Podłączenie się do aplikacji jest już bardzo proste. Uber automatycznie wykrywa naszą pozycję dzięki geolokalizacji i oferuje nam ustawienie w danym punkcie. Można jednak także zrobić to ręcznie, jeśli wybrana lokalizacja nam nie odpowiada. Potem już tylko wystarczy jedno naciśniecie przycisku i będziemy podłączeni do sieci użytkowników. Kierowca będący najbliżej Twojej trasy dostanie informacje o możliwym kursie, a jeśli się zdecyduje na zabranie ciebie, dostaniesz dodatkowy SMS z potwierdzeniem takiego stanu rzeczy. Również za pomocą geolokalizacji możesz w Uber śledzić na mapie pozycję kierowcy w czasie rzeczywistym.

Do usług przewozowych w Uber, dużo częściej niż w tradycyjnym taxi, oferowane są dodatkowe usługi, w których to kierowcy mogą dostarczyć jakaś paczkę, czy przywieźć np. napoje energetyczne bądź słodycze.

Cały proces odbywa się bezpośrednio w aplikacji, a Ty tracisz dużo mniej czasu niż przy telefonicznym zamawianiu taksówki. Nie musisz także pamiętać o odpowiedniej ilości gotówki, gdyż wszystko wykonasz online.

Największy wróg tradycyjnych taksówek

Uber to największy konkurent taksówek i przewozów osobowych. Klienci chwalą jego szybkość i łatwość obsługi, a korzyści są znacznie większe niż w zwykłym przejeździe taxi. Także cena może być nawet o połowę niższa.

Najczęściej pobierane Podróże i nawigacja na android

Uber

Download

Uber 3.78.6

Opinie użytkowników o Uber

Sponsorowany×